Nádrže na dešťovou vodu

Nádrže na dešťovou vodu  od německého výrobce, který garantuje prvotřídní kvalitu.

Na našich stránkách nabízíme kvalitní nádrže na dešťovou vodu, příslušenství a bezplatné poradenství ohledně využití dešťové vody. U nás si zaručeně  vyberete nádrže na dešťovou vodu, které se v praxi osvědčily již několik let a zaručují efektívní hospodaření s dešťovou vodou za dostupnou cenu.

V nabídce máme plastové nádrže různých a tvarů a rozměrů. Všechny nádrže mají stejné užitné vlastnosti. Rozdíl je pouze v rozměrech a objemech. Nabídka velikosti jímek je sestavovená tak, abychom uspokojili všechny zákazníky. V případě, že v nabídce nenaleznete požadovaný objem, můžou se jímky vzájemně propojovat.

Výhody nádrží na dešťovou vodu z našich stránek

Úspěšné využívání dešťové vody vyžaduje nejenom kvalitní nádrž.  Nabízíme Vám proto komplexní balíčky včetně poradenství v čerpání dotace dešťovka.

Více informací o programu dešťovka naleznete na stránkách www.novazelenausporam.cz

–   nádrže jsou vyrobeny z vysoce kvalitního materiálu.    

  • u všech nádrží ATLANTIS  poskytujeme záruku 50 let na materiál
  • u všech ostatních nádrží  poskytujeme záruku 25 let na materiál
  • ke všem nádržím lze vytvořit sestavy na využití dešťové vody v domě i na zahradě
  • bezplatně Vám rádi poradíme a pomůžeme s vhodným výběrem nádrže na dešťovou vodu
  • nabízíme veliký výběr různých objemů nádrží
  • ke všem nádržím dodáváme příslušenství – poklopy, filtry aj.

Proč využívat dešťovou vodu?

1. Úspora dešťové vody

Rostoucí ceny vodného a stočného motivují k využívání dešťové vody v domácnostech.

V každé domácnosti ročně spotřebujeme několik desítek tisíc litrů upravené a draze zaplacené vody pro účely, kde je možné nebo i vhodné použít vodu dešťovou. Jde především o zalévání zahrad, splachování WC, mytí aut, běžný úklid, praní prádla nebo dopouštění bazénů.

Všechny výše uvedené činnosti jsou poměrně náročné na spotřebu vody a ve všech případech je možno použít vodu, kterou disponujeme v podstatě ZADARMO a navíc má vlastnosti, které jsou často pro daný účel vhodnější než voda upravená (chlorovaná).

Například květinám v zahradě určitě dešťová voda prospívá více než voda chlorovaná.

Dále je známé, že dešťová voda je „měkká“ a tudíž daleko lépe rozpouští prací prášky a navíc nebudete již muset při každém praní používat Calgon a přesto Vám vodní kámen pračku nezničí.

2. Řešení likvidace dešťové vody

Řešení v případě, že správce kanalizace nepovolí vypouštět dešťovou vodu do veřejné kanalizace. V místech, kde kanalizace nemá dostatečnou kapacitu, stanoví Stavební úřad jako podmínku výstavby likvidaci dešťové vody na vlastním pozemku. Navíc s masivní výstavbou, zejména v okolí velkých měst, přibývá střech a zpevněných ploch, tj. klesá podíl ploch, kde by mohla voda přirozeně zasakovat. V důsledku toho klesá hladina podzemních vod. Z výše uvedených důvodů vyvíjejí příslušné úřady a vodohospodáři stále větší tlak na šetrnější způsob likvidace dešťových vod.

Na našich stránkách proto naleznete vsakovací jímky, které plní funkci závsakování výborně.      

Využívání dešťové vody na zahradě

S našimi nádržemi je velmi jednoduché. Chráníte tak přírodní zdroje a ušetřite nemalou částku. Základem správného využití dešťové vody je kvalitní podzemní nádrž, která funguje po celá desetiletí a poskytuje čistou a hygienicky nezávadnou vodu. K nádržím Vám poskytneme potřebné komponenty, aktuální informace a především cenné tipy pro optimální využití dešťové vody.

Nejpoužívanější sestavy na dešťovou vodu na zahradě patří:

ATLANTIS 7000 l,

OZEANIS 6000 l

Využití dešťové vody v domě a na zahradě. 

Dešťovou vodu v domě používáme v zásadě všude tam, kde není nutná kvalitní pitná voda a současně i na zavlažování okrasné zahrady. Spotřebu pitné vody tak můžete snížit až o 50 %. Nejčastěji se používá pro toalety, praní a zavlažování.

 Ve srovnání s volně stojícími nádržemi  Vám podzemní nádrž na dešťovou vodu nezabírá prostor voda uvnitř je lépe chráněna před klimatickými vlivy a tvorbou choroboplodných zárodků.. Využíváním dešťové vody v domě můžete výrazně snížit náklady na vodu. Na našich stránkách si můžete vybrat sestavy, které jsou vybaveny veškerým příslušenstvím k tomuto využití. Při instalaci nádrží k využití dešťové vody v domě je nutné oddělit okruh užitkové vody od vody pitné. Mezi nejpouživanější sestavy na dešťovou vodu v domě patří:

ATLANTIS 7000 l,

ATLANTIS 5300 l

Je nutná filtrace u nádrží na dešťovou vodu?

Aby se dešťová voda dala bez problémů používat, je zapotřebí zajistit filtraci.

Nabízíme proto různé druhy filtrů, od jemnějšího nerezového filtru s oky 0,5mm, který se využívá především pro dešťovou vodu v domě až po plastové filtry s oky kolem 1 mm. Tyto plastové filtry postačí na využívání dešťové vody na zahradě.

Při využívání dešťové vody v domě je  rovněž důležité, aby dešťová voda z nádrže byla čerpána plovoucím sacím košem. Tímto způsobem je čerpána voda z hloubky asi 20cm pod hladinou, kde je nejčistší.

Ke všem nádržím a sestavám doporučujeme přepadový sifon se zábranou proti vniknutí málých zvířat – myší do nádrže na dešťovou vodu

Na základě dlouholetých zkušeností jsme připravili několik druhů výhodných sestav plastových nádrží na dešťovou vodu, které jsou šité na míru.

Stačí si jen vybrat…..     

PROHLÉDNOUT SESTAVY

PROHLÉDNOUT NÁDRŽE

Jaká je kvalita dešťové vody?

Dodržování minimálních technických požadavků  pro použití dešťové vody zaručuje spotřebiteli vysokou úroveň čistoty sesbírané dešťové vody v nádržích. Dešťová voda, která se používá pro výše uvedené účely nesmí být kalná, nesmí obsahovat pevné nečistoty ani nepřipustné koncentrace choroboplodných zárodků. Rozsáhlé studie bakteriologických a fyzikálních vlastností vody potvrzují, že dešťová voda tyto požadavky splňuje.