Nádrže na dešťovou vodu/nadrznavodu.cz /Nadrže 24 s.r.o.

Chcete využívat dešťovou vodu v domácnosti?

Máme pro Vás výhodná řešení......
V nabídce máme plastové nádrže různých a tvarů a rozměrů. Všechny nádrže mají stejné užitné vlastnosti. Rozdíl je pouze v rozměrech a objemech. Nabídka velikosti jímek je sestavovená tak, abychom uspokojili všechny zákazníky. V případě, že v nabídce nenaleznete požadovaný objem, můžou se jímky vzájemně propojovat.

Využívání dešťové vody v domácnosti má řadu výhod

1. ÚSPORA

Rostoucí ceny vodného a stočného motivují k využívání dešťové vody v domácnostech.

V každé domácnosti se ročně spotřebuje několik desítek tisíc litrů upravené a draze zaplacené vody pro účely, kde je možné nebo i vhodné použít vodu dešťovou. Jedná se především o zalévání zahrad, splachování WC, mytí aut, běžný úklid, praní prádla nebo dopouštění bazénů.

Všechny výše uvedené činnosti jsou poměrně náročné na spotřebu vody a ve všech případech je možno použít vodu, která je k dispozici v podstatě ZADARMO a navíc má vlastnosti, které mohou být často pro daný účel vhodnější než voda upravená (chlorovaná).

Například květinám v zahradě určitě dešťová voda prospívá více než voda chlorovaná.

Dále je známé, že dešťová voda je „měkká“ a tudíž daleko lépe rozpouští prací prášky a navíc nebudete již muset při každém praní používat Calgon a přesto Vám vodní kámen pračku nezničí.

2. ŘEŠENÍ LIKVIDACE DEŠŤOVÉ VODY

Řešení v případě, že správce kanalizace nepovolí vypouštět dešťovou vodu do veřejné kanalizace. V místech, kde kanalizace nemá dostatečnou kapacitu, stanoví Stavební úřad jako podmínku výstavby likvidaci dešťové vody na vlastním pozemku. Navíc s masivní výstavbou, zejména v okolí velkých měst, přibývá střech a zpevněných ploch, tj. klesá podíl ploch, kde by mohla voda přirozeně zasakovat. V důsledku toho klesá hladina podzemních vod. Z výše uvedených důvodů vyvíjejí příslušné úřady a vodohospodáři stále větší tlak na šetrnější způsob likvidace dešťových vod.

Na našich stránkách proto naleznete vsakovací jímky, které plní funkci závsakování výborně.        

Nutnost filtrace

Aby se dešťová voda dala bez problémů používat, je zapotřebí zajistit filtraci.

Nabízíme proto různé druhy filtrů, od jemnějšího nerezového filtru s oky 0,5mm, který se využívá především pro dešťovou vodu v domě až po plastové filtry s oky kolem 1 mm. Tyto plastové filtry postačí na využívání dešťové vody na zahradě.

Na základě dlouholetých zkušeností jsme připravili několik druhů výhodných sestav plastových nádrží na dešťovou vodu, které jsou šité na míru.

Stačí si jen vybrat…..

 .               .