Nádrže na dešťovou vodu/nadrznavodu.cz /Nadrže 24 s.r.o.

Nádrže na dešťovou vodu v domácnostech a jejich využití

Máme pro Vás výhodná řešení......
Nádrže na dešťovou vodu jsou vyrobeny v Německu

Nádrže na dešťovou vodu  od německého výrobce, který garantuje prvotřídní kvalitu.

Na našich stránkách nabízíme kvalitní nádrže na dešťovou vodu, příslušenství a bezplatné poradenství ohledně využití dešťové vody. U nás si zaručeně  vyberete nádrže na dešťovou vodu, které se v praxi osvědčily již několik let a zaručují efektívní hospodaření s dešťovou vodou za dostupnou cenu.

V nabídce máme plastové nádrže různých a tvarů a rozměrů. Všechny nádrže mají stejné užitné vlastnosti. Rozdíl je pouze v rozměrech a objemech. Nabídka velikosti jímek je sestavovená tak, abychom uspokojili všechny zákazníky. V případě, že v nabídce nenaleznete požadovaný objem, můžou se jímky vzájemně propojovat.

Výhody nádrží na dešťovou vodu z nadrznavodu.cz

Úspěšné využívání dešťové vody vyžaduje nejenom kvalitní nádrž.  Nabízíme Vám proto komplexní balíčky včetně poradenství a vyřízení dotace dešťovka.

  nádrže jsou vyrobeny z vysoce kvalitního materiálu.     Nádrž na dešťovou vodu zachycuje déšť

  • u všech nádrží ATLANTA  poskytujeme záruku 50 let na materiál
  • u všech ostatních nádrží  poskytujeme záruku 25 let na materiál
  • ke všem nádržím lze vytvořit sestavy na využití dešťové vody v domě i na zahradě
  • bezplatně Vám rádi poradíme a pomůžeme s vhodným výběrem nádrže na dešťovou vodu
  • nabízíme veliký výběr různých objemů nádrží
  • ke všem nádržím dodáváme příslušenství – poklopy, filtry aj.

 

Proč využívat dešťovou vodu?

1. ÚSPORA

Rostoucí ceny vodného a stočného motivují k využívání dešťové vody v domácnostech.

V každé domácnosti se ročně spotřebuje několik desítek tisíc litrů upravené a draze zaplacené vody pro účely, kde je možné nebo i vhodné použít vodu dešťovou. Jedná se především o zalévání zahrad, splachování WC, mytí aut, běžný úklid, praní prádla nebo dopouštění bazénů.

Všechny výše uvedené činnosti jsou poměrně náročné na spotřebu vody a ve všech případech je možno použít vodu, která je k dispozici v podstatě ZADARMO a navíc má vlastnosti, které mohou být často pro daný účel vhodnější než voda upravená (chlorovaná).

Například květinám v zahradě určitě dešťová voda prospívá více než voda chlorovaná.

Dále je známé, že dešťová voda je „měkká“ a tudíž daleko lépe rozpouští prací prášky a navíc nebudete již muset při každém praní používat Calgon a přesto Vám vodní kámen pračku nezničí.

2. ŘEŠENÍ LIKVIDACE DEŠŤOVÉ VODY

Řešení v případě, že správce kanalizace nepovolí vypouštět dešťovou vodu do veřejné kanalizace. V místech, kde kanalizace nemá dostatečnou kapacitu, stanoví Stavební úřad jako podmínku výstavby likvidaci dešťové vody na vlastním pozemku. Navíc s masivní výstavbou, zejména v okolí velkých měst, přibývá střech a zpevněných ploch, tj. klesá podíl ploch, kde by mohla voda přirozeně zasakovat. V důsledku toho klesá hladina podzemních vod. Z výše uvedených důvodů vyvíjejí příslušné úřady a vodohospodáři stále větší tlak na šetrnější způsob likvidace dešťových vod.

Na našich stránkách proto naleznete vsakovací jímky, které plní funkci závsakování výborně.      

Využívání dešťové vody na zahradě 

S našimi nádržemi je velmi jednoduché. Chráníte tak přírodní zdroje a ušetřite nemalou částku. Základem správného využití dešťové vody je kvalitní podzemní nádrž, která funguje po celá desetiletí a poskytuje čistou a hygienicky nezávadnou vodu. K nádržím Vám poskytneme potřebné komponenty, aktuální informace a především cenné tipy pro optimální využití dešťové vody.

Nejpoužívanější sestavy na dešťovou vodu na zahradě patří:Nádrže na dešťovou vodu a jejich využítí na zahradě

ATLANTA 7000 l,

SMART 6000 l

Využití dešťové vody v domě a na zahradě. 

Dešťovou vodu v domě můžete použít v zásadě všude tam, kde není nutná kvalitní pitná voda a současně i na zavlažování okrasné zahrady. Spotřebu pitné vody tak můžete snížit až o 50 %. Nejčastěji se používá pro toalety, praní a zavlažování.

 Ve srovnání s volně stojícími nádržemi  Vám podzemní nádrž na dešťovou vodu nezabírá prostor voda uvnitř je lépe chráněna před klimatickými vlivy a tvorbou choroboplodných zárodků.. Využíváním dešťové vody v domě můžete výrazně snížit nákldy na vodu. Na našich stránkách si můžete vybrat sestavy, které jsou vybaveny veškerým příslušenstvím k tomuto využití. Při instalaci nádrží k využití dešťové vody v domě je nutné oddělit okruh užitkové vody od vody pitné. Mezi nejpouživanější sestavy na dešťovou vodu v domě patří:

ATLANTA 7000 l,Nádrž na dešťovou vodu- využití v domě

ATLANTA 5300 l

 

Je nutná filtrace u nádrží na dešťovou vodu?

Aby se dešťová voda dala bez problémů používat, je zapotřebí zajistit filtraci.

Nabízíme proto různé druhy filtrů, od jemnějšího nerezového filtru s oky 0,5mm, který se využívá především pro dešťovou vodu v domě až po plastové filtry s oky kolem 1 mm. Tyto plastové filtry postačí na využívání dešťové vody na zahradě.

Při využívání dešťové vody v domě je  rovněž důležité, aby dešťová voda z nádrže byla čerpána plovoucím sacím košem. Tímto způsobem je čerpána voda z hloubky asi 20cm pod hladinou, kde je nejčistší.

Ke všem nádržím a sestavám doporučujeme přepadový sifon se zábranou proti vniknutí málých zvířat – myší do nádrže na dešťovou vodu

Na základě dlouholetých zkušeností jsme připravili několik druhů výhodných sestav plastových nádrží na dešťovou vodu, které jsou šité na míru.

Stačí si jen vybrat…..

.               .

Jaká je kvalita dešťové vody?

Dodržování minimálních technických požadavků  pro použití dešťové vody zaručuje spotřebiteli vysokou úroveň čistoty sesbírané dešťové vody v nádržích. Dešťová voda, která se používá pro výše uvedené účely nesmí být kalná, nesmí obsahovat pevné nečistoty ani nepřipustné koncentrace choroboplodných zárodků. Rozsáhlé studie bakteriologických a fyzikálních vlastností vody potvrzují, že dešťová voda tyto požadavky splňuje.

Facebook nádrže na vodu